ABD Dijital Ticaret Odası CEO’su Bu Kripto Para İçin Desteğini Açıkladı!

Dijital Ticaret Odası CEO’su, artan endişelerin ortasında Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak savundu. Kripto para biriminin sınırlı arzı nedeniyle “enflasyona dayanıklı” olduğunu belirtti. Boring ayrıca TÜFE ve ÜFE verilerindeki artışın ortasında enflasyonist baskıların büyüklüğüne dikkat çekti.

Perianne Boring: Enflasyondan korunma aracı alarak bu kripto para ideal!

Dijital Ticaret Odası CEO’su Perianne Boring, enflasyonist baskılara karşı bir koruma olarak Bitcoin’i tutkuyla savundu. Boring’in duruşu, Şubat ayı için hem Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) hem de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) rakamlarında bir artış olduğunu ortaya koyan ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’ndan gelen son veri açıklamalarının ardından geldi.

Boring, Bitcoin’i sınırlı arzı nedeniyle ülkenin “enflasyona karşı savunması” olarak ilan etti. Dijital Ticaret Odası CEO’su Boring, “Zor kazandığımız paranın değerini kaybetmesini önlemek için ihtiyacımız olan araç bu” diye ekledi. Ayrıca, StopCryptoBan çağrısı yaptı. Boring, paydaşlardan Bitcoin haklarını engelleyen siyasi çabalara karşı durmalarını istedi. Bu bağlamda CEO, X üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin enflasyona karşı savunmamızdır. Daha fazla basılamaz. Zor kazandığımız paranın değerini kaybetmesini önlemek için ihtiyacımız olan araçtır. Politikacıların her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu aracı elimizden almasına izin vermeyelim. Bizimle birlikte durun.

Gönderide ayrıca Boring’in Bitcoin’i “enflasyona dayanıklı” olarak savunduğu bir video da yer aldı. Videoda, Amerikalılar için “bir numaralı sorunun” enflasyondaki sürekli artış olduğunu vurguladı.

Neden Bitcoin’i masadan kaldırmakta bu kadar kararlısınız?”

Ayrıca Boring, artan enflasyonist baskının kira, bakkaliye ve diğer harcamalar gibi hayatta kalma giderlerini ödemekte zorlanan orta sınıf Amerikalıları etkilediğini belirtti. Politikacıların neden Amerikalıları artan harcamalara karşı koruyacak “enflasyona dayanıklı” Bitcoin’i masadan kaldırmakta kararlı olduklarını sorguladı.

Buna ek olarak, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kripto ve Bitcoin yanlısı senatörlerin ortaya çıktığını vurguladı. Boring, kripto para karşıtı Senatör Elizabeth Warren’ın XRP yanlısı bir rakibi olan John Deaton’a sahip olduğunun altını çizdi. Ayrıca, kripto yasağını savunan Pennsylvania Senatörü Bob Casey Jr. da David McCormick’in meydan okumasıyla karşı karşıya kaldı.

Sıcak TÜFE ve ÜFE Verileri

Bu hafta başında yatırımcılar merakla beklediği TÜFE verileri, beklentilerin üstünde geldi. Enflasyon oranı olan %3,2 gelerek ripto para ve borsa katılımcıları arasındaki endişeleri arttırdı. Bu, art arda ikinci ay yüksek TÜFE verilerine işaret ediyor. Bu yüzden, Fed’in tepkisi ve bunun para politikası üzerindeki etkileri hakkında spekülasyonlara yol açtı. Fed’in faiz indirimi olasılığının Haziran ayına çekilmesi ve bazı uzmanların Eylül ayına kadar indirim öngörmesi, faiz oranlarının gidişatı konusunda belirsizlik yaratıyor. CME FedWatch verileri, Haziran ayında 25 baz puanlık faiz indirimine ve Temmuz ayında bir sonraki indirime %60’ın üzerinde ihtimal veriyor. Bu da yatırımcıların tedirginliğini yansıtıyor.

Bu çerçevede, Boring’in Bitcoin’i enflasyondan korunma aracı olarak desteklemesi mantıklı. Ayrıca, geleneksel para politikası araçlarına ilişkin artan endişelerle örtüşüyor. CEO, Bitcoin’in sınırlı arzına ve merkez bankası müdahalelerinden kaynaklanan enflasyonist baskılara karşı direncine vurgu yapıyor. Boring ayrıca paydaşları kripto para birimleri üzerindeki potansiyel düzenleyici baskılara direnmeye çağırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x