Yola çıkan kaplumbağayı ezilmekten son anda kurtardı

Beykoz TEM otoyolunda otomobiliyle işe giden Sevil Ara yola çıkan kaplumbağayı fark etti. Otomobilden inerek metrelerce koşan Ara ,araçları durdurarak yoldaki kaplumbağayı ezilmekten son anda kurtardı.

DHA’nın haberine göre, otomobilini emniyet şeridine bıraktıktan sonra kaplumbağayı gördüğü yola doğru koşmaya başladı. Ara bir yandan koşarken, bir yandan da el işaretleriyle trafikteki diğer sürücüleri uyarmaya çalıştı. Sevil Ara araçları durdurarak yoldaki kaplumbağayı ezilmekten son anda kurtardı. Kaplumbağayı yoldan alan Ara, otomobiline koyarak güvenli bir yere götürdü. İçleri ısıtan o görüntüler cep telefonu kamerasına yansıdı.

“İLK DÜŞÜNCEM BEN BU KAPLUMBAĞAYI KURTARACAĞIM OLDU ”

Sevil Ara “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Asya yakasına geçtiğimde otobanın ortasında yolda kaplumbağayı gördüm. Araçlar çok hızlı geçiyorlardı. İlk düşüncem ben bu kaplumbağayı kurtaracağım oldu.

Arabamı güvenli bir yere çektim. Aşağıya indim ve koşa koşa kaplumbağaya doğu giderken, bir yandan da el hareketiyle arabaları kaplumbağadan uzak tutmak istedim. Kaplumbağayı aldım ama buralarda bırakacak bir yer yoktu. Bir yere bıraksam tekrar yola çıkıp araç çarpabilirdi. Araştırdım en yakında Ataşehir’de güvenli bir park vardı. Büyük parktı orda yaşasın ve dışarı çıkamaz diye oraya götürdüm “diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x